Muallimhane

    MUALLİMHANE

Üniversite öğrencilerine yönelik sertifikalı eğitimleri kapsayan, geleceğin nitelikli öğretmenlerini yetiştirmek için oluşturulan eğitim programıdır.

    İlk olarak Konya ilinde uygulanmaya başlanmış; Konya ilinde bulunan Selçuk Üniv., Necmettin Erbakan Üniv., Karatay ve Konya Tarım Üniversitelerinin Eğitim, İlahiyat ve Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri programa dahil edilmiştir.

    Muallimhane projemizin kayıtları tamamlanmış olup eğitim 8 Aralık 2018 tarihi itibariyle başlamıştır.

Değerli Eğitim Gönüllümüz

MUALLİMHANE;
Kadim kültürümüzden aldığı ilhamı çağın gerektirdiği bilgi ve sevgiyle harmanlamış, proaktif, sosyal yönü kuvvetli öğretmenler yetiştirmek amacıyla gerçekleştireceğimiz MUALLİMHANE projemizi Konya’da başlatıyoruz. Projemizin uygulanmasına öncülük eden Konya Temsilcimiz Ahmet Oğur’a, temsilciliğimiz E-DER Konya’ya ve İrfander yetkililerine teşekkür ediyoruz.

E-DER Yönetim Kurulu

   MUALLİMHANE NE İÇERİR

    Muallimhane projesiyle ülkemizin dinamiklerinden, tarihsel ve kültürel referanslarından hareket eden, anadolu insanının milli ve manevi gerçeklerine göre bir medeniyet algısı taşıyan, evrensel değerler çerçevesinde milli kimlik ve benliğinden taviz vermeyen, öğrencilere öncelikli olarak hakikati öğreten, mesleki bilgisi yüksek, çağın gerektirdiği entelektüel bilgiye sahip, teknolojiyi iyi kullanabilen inovatif düşünülebilen, inisiyatif alabilen proaktif hareket edebilen, etkili iletişim becerisine sahip, sosyal yönden etkili, helal yaşamı prensip edinmiş, empati kurabilen bir “Muallim” yetiştirmek amaçlanmaktadır.

    Muallimhane; Koçluk Eğitimi, İlkyardım, Zekâ Oyunları, Drama, Hafıza Teknikleri Eğitimi, Atölye Çalışmaları, Sınıf Yönetimi, Materyal Oluşturma Sanatı, Etkili Ders İşleme Teknikleri, Hitabet, İzcilik gibi derslerle 4 yılın sonunda sertifikasyon sağlanacaktır. Bu derslerin bazılarının ise görüldüğü dönemde resmi sertifikasyonu sağlanacaktır.

     Öğrencilerimiz 4. yılın sonunda Özel sektörde de Milli Eğitimde de çalışsa her yönüyle yetkin bir öğretmen olarak yetişeceklerdir.